Menu

Kutná Hora slaví 25 let od zápisu na seznam UNESCO

9.12.2020 si naše město připomíná jednu z nejdůležitějších událostí, která nastala před 25 lety a díky které je naše město právem posunuto mezi "světovou elitu"! Nadace k výročí připravila výstavu v Dačického domě, která mapuje nejdůležitější proměny historického jádra a díky okolnostem bude výstava k vidění i celý rok 2021. Až to situace dovolí můžete si tedy zavzpomínat díky dobovým fotografiím a filmovým dokumentům. Součástí výstavy je i venkovní putovní část, která se přesouvá po různým částech města. 
Zároveň nadace vydala ve spolupráci s městem publikaci Kutná Hora 25 let na seznamu UNESCO, která je samozřejmě k zakoupení v Dačického domě. Je v česko-anglické verzi a připojeno je i DVD. 
Oslavy města bohužel nebyly možné kvůli špatné epidemiologické situaci, ale podařilo se natočit vzpomínky aktérů zápisu a uchovat tak jejich cenné zážitky a Vy si můžete díky odkazu níže tyto rozhovry přehrát.
Doufáme, že rok 2021 přinese již lepší podmínky pro setkávání a bude možné si ještě oslavy města užít dodatečně! Vážíme si postavení našeho města a toho co dokázalo v této prestižní celosvětové "skupině" a doufáme, že se bude posouvat dále správným směrem uchovávání našeho dědictví!