• Účel nadace

  Účel nadace

  Nadace je zřízena za účelem zajištění prezentace historického jádra Kutné Hory, podpory jeho zachování a uchování a plnění závazků vyplývajících z prohlášení Kutné Hory památkou UNESCO, pokud tyto úkoly nejsou adresovány městu či orgánům státní správy...

  Zobrazit další informace
 • Činnost nadace

  Činnost nadace

  Prezentace Kutné Hory jako světové památky UNESCO, podpora zachování a uchování kulturního dědictví a genia loci historického města Kutné Hory.

  Dokumentace stavebního vývoje památkových objektů a města jako celku.

  Zobrazit další informace
 • Činnost nadace

  Činnost nadace

  Zprostředkování kontaktů mezi veřejností a odborníky v památkové péči, pracovníky státních institucí a samosprávy.

  Spolupráce s českými a světovými městy, zapsanými na listinu Světového dědictví UNESCO.

  Zobrazit další informace
 • Dačického dům

  Dačického dům

  Nadace se v roce 2014 spolupodílela na přípravě žádosti o dotaci ze strukturálních fondů EU projektu Dačického dům - Vzdělávací a prezentační centrum kulturního dědictví UNESCO, v roce 2015 na jeho realizaci a od roku 2016 je provozovatelem centra.

  Zobrazit další informace
 • Dokumentační centrum

  Dokumentační centrum

  V dokumentačním centru jsou archivovány materiály, fotografie a projekty oprav památek v historickém jádru města, nadace získává pro potřeby přípravy obnovy stavebně - historické průzkumy, plány ochrany...

  Zobrazit další informace

Projekty

Nadace realizuje nebo se spolupodílí na řešení grantových projektů v oblasti dokumentace a prezentace kutnohorských památek.

Podrobnosti
Dačického dům

Dačického dům

Čtyři patra s expozicemi a interaktivními prvky. Zábava a poučení pro každého.

Aktuality

Nejnovější informace o Nadaci a projektech, které pomáháme realizovat

Všechny aktuality

Santini Immortalis

27. 03. 2023

Nadace se připojila k oslavám 300 letého výročí geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho Aichela! 

Společně s hlavním organizítorem oslav farností Sedlec jsme připravili putovní výstavu s průřezem jeho úžasné tvorby. Výstavu můžete během roku vídat na různých místech Kutné Hory!

Dne 15.4.2023 se můžete těšit na voňavý workshop s přednáškou v Dačického domě a představíme si vůni inspirovanou mistrem Santinim. 

V druhé polovině roku pro vás chystáme přednášky na toto zajímavé téma a jsme rádi, že můžeme být součastí tak skvělého projektu Santini Immortalis!

Více najdete na stránkách www.dacickehodum.cz a nebo www.sedlec.info

Podrobnosti

Nová výstava UNESCO spojuje!

11. 11. 2022

Nadace Kutná Hora - památka UNESCO dne 10.11.2022 slavnostně zahájila novou výstavu v Dačického domě, UNESCO spojuje!

Výstava je pořádána k výročí 50 let Úmluvy OSN o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví. Cílem je důstojně oslavit jednu z nejdůležitějších úmluv OSN, tuto smlouvu u široké veřejnosti a celé společnosti zpopularizovat, vysvětlit k čemu úmluva slouží a jaké jsou nástroje ochrany památek. Výstava se zaměřuje na několik statků v naší zemi a na jejich různorodost.

Návštěvníky vernisáže přivítal ředitel nadace Mgr. Ing. Pavel Bezouška a poté předal slovo panu Mgr. Michalu Benešovi CSc., který přiblížil obecenstvu Úmluvu a s mnohými svými zkušenostmi ze své dlouholeté práce v oblasti památek UNESCO, pobavil přítomné. 

Podrobnosti

Prodejní výstava na pomoc Ukrajině

15. 03. 2022

Je nám ctí Vám představit projekt, ve kterém můžeme pomoci těm, co to v tuto chvíli nejvíce potřebují. 18.3.2022  ve 14 hod zahajujeme prodejní výstavu grafických listů akademického malíře Karla Demela, kterou můžete navštívit do 8.4.2022 v Dačického domě.

Veškěrý výtěžek poputuje na pomoc Ukrajině!

Jako edukační a prezentační centrum kulturního dědictví UNESCO odsuzujeme válečný konflikt, při kterém umírají nevinní lidé a jsou ničeny památky zapsané na seznam UNESCO.

Tradice a zvyky jsou pro nás důležité a je potřeba toto dědictví chránit pro další generace!

Podrobnosti